Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi, Mobil Haberleşme Sistemi’ni hayata geçirdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, doğal afet ve harikulâde durumlarda kesintisiz dijital telsiz haberleşme imkanı sağlayacak Taşınabilir Haberleşme Sistemi’ni hayata geçirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, sistemle Büyükşehir Belediyesi’nin haberleşme sistemlerinde verdiği hizmetin kalitesini daha da artıracağı belirtildi.

Açıklamada tabirine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, son teknolojik imkanları da kullanarak vilayet genelinde kesintisiz bir irtibat ağı kurmaya değer verdiklerini söz etti.

Altay, Taşınabilir Haberleşme Sistemi ile telsiz haberleşmesinin kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Sistem, üzerindeki yeni jenerasyon taşınabilir haberleşme rölesiyle bulunduğu mevkide 40 kilometrelik yarıçapta dijital telsiz haberleşme imkanı sağlıyor. Güç muhtaçlığını üstünde bulunan güneş güç panelleriyle sağlayan sistem, güneşin kâfi olmadığı makus hava kaidelerinde ise jel akü kümesiyle yeniden üstünde bulunan jeneratörle hizmetin kesintisiz devam etmesine imkan tanıyor. Sistem, taşınabilir haberleşme rölesiyle Büyükşehir Belediyemizin telsiz haberleşme sistemlerinde verdiği hizmetin kalitesini daha da artıracak. En kıymetlisi de doğal afet yahut harika durumlarda cep telefonu ve sabit telefon üzere mevcut haberleşme sistemlerinin kesildiği anlarda Türkiye’nin farklı bölgelerinde de telsiz haberleşmesinin daima çalışır vaziyette kalmasını sağlayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu