Teknoloji

Pil ile ilgili PlayStation 5 DualSense Edge bekleyenleri üzecek bir haber geldi.

Sony’nin yaklaşan ve premium PlayStation 5oyun kumandası DualSense Edge’in DualSense’ten daha az pil ömrüne sahip olduğunu onayladı.

Sony, TechRadar Gaming tarafından yeni PS5 kontrol cihazıyla uygulamalı bir oturum sırasında sorulan bir soruya yanıt olarak şunları söyledi: DualSense KenarıStandart DualSense PS5 kontrol cihazının yeni özellikleri sayesinde daha az pil ömrü varolacağını duyurdu.

TechRadar Gaming’e konuşan bir Sony sözcüsü, ” DualSense Edge kablosuz denetleyicinin çalışma süresi, orijinal DualSense kablosuz denetleyiciden biraz daha kısadır çünkü orijinal DualSense denetleyicisi ileaynı form faktörüne ve ergonomik tasarıma daha birçok özellik ekledikdedi ve ekledi: Kablosuz çalışma süresi ile sağlam, yüksek performanslı özellikler sunma arasında iyi bir denge kurmak istedik. Ayrıca, daha uzun USB örgülü kablo, kablosuz girişimi önlemek için kablolu bağlantıyla oynamayı tercih eden rekabetçi oyuncular için mükemmel bir seçimdir; bu seçenek pil ömründen tasarruf sağlar.

DualSense Edge için en büyük umutlardan biri, daha uzun pil ömrü sunma olasılığıydı. Sony, Edge’in kaç saatlik pil ömrüne sahip olduğunu belirtmese de 12 saatten fazla olacağını düşünmüyoruz. diğer taraftan Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası Serisi 240 saatlik pil ömrüne sahip olduğu düşünüldüğünde, bu haber oyunseverleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Sony PlayStation DualSense Kenar, 26 Ocak 2023yılında piyasaya sürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu