Haber

Saadet Partisi İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattı.

MELTEM KARAKAŞ

Saadet Partisi Eskişehir İl Gençlik Kolları tarafından İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlatıldı.

Saadet Partisi Eskişehir İl Gençlik Kolları, Hamamyolu Caddesi’ndeki İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattıklarını duyurdu. İmza kampanyasına ilişkin açıklama yapan Saadet Partisi Eskişehir İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Demir, “Saadet Partisi olarak İsrail ile her türlü normalleşmeyi reddediyoruz.”

“GAZZE HALKI SOYKIRIMA MARUZ KALDI”

Ramazan Demir’in açıklaması şöyle:

“Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız şu günlerde bazı acı olaylar bağımsızlık sevincimize gölge düşürdü. Yıllardır zulme ve mağduriyete maruz kalan Filistin halkı, tüm dünyanın gözü önünde insanlığın en büyük trajedisini yaşıyor. Sadece etnik kimlikleri değil, daha da önemlisi dini inançları da bu yüzden çok ciddi bir soykırıma maruz kalan Gazze halkı ne yazık ki siyasi otoriteler tarafından görmezden geliniyor. Varoluşundan bu yana dünyaya kan ve gözyaşı dökmekten başka bir amacı olmayan, her türlü insani ve vicdani değerden, savaş ahlakından ve hukukundan mahrum kaldığını bir kez daha göstermiştir.Gazze’de bunlar yaşanırken, özellikle ABD, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler haçlı örgütü gibi davranmaktan vazgeçmedi.Avrupa medeniyetinin bu tutumu bizi şaşırtmadı.Bizi şaşırtan şey 1.5’e hükmeden 50’ye yakın İslam ülkesinin liderlerinin acizliğiydi. milyar Müslüman dünyası. … İsrail’le ilişkileri normalleştirme çabalarının İsrail’i cesaretlendirmekten başka bir işe yaramadığını bir kez daha yaşadık. Saadet Partisi olarak İsrail ile her türlü normalleşmeyi reddediyoruz. Bu amaçla iki gün önce Saadet Partisi Meclis grubumuzdan 4 milletvekili büyük bir cesaret göstererek Gazze’ye doğru yola çıktı. Milletvekillerimizin bu kararlı ve samimi davranışının diğer siyasetçilere ve siyasi liderlere örnek olmasını, bu baskı ve işgalin son bulmasına vesile olmasını umuyoruz.”

kaynasli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu