Haber

Şırnak’ın bal ormanlarından göz kamaştıran görüntüler

Şırnak’ın bal ormanlarından göz kamaştıran görüntüler

ŞIRNAK Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki bal ormanları sonbaharda yaprak döktü. Dağın doruğu farklı renk tonlarıyla renk cümbüşü oluşturdu.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde sonbahar aylarında soğuk havaların etkisiyle dağların zirveleri yeşil ve sarı rengine büründü. Konumu itibariyle Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin kesiştiği ilçede sonbahar aylarında üç mevsim yaşanıyor. Yüksek rakımlı dağlarda kar, alçak kesimli bölgelerde yeşil, yerleşim yerlerinde ise sarı rengi göz kamaştırdı. Kartpostallık görüntülerin oluştuğu bölgeler doğaseverleri ağırlıyor. Sonbahar ‘da üç mevsimi yaşayan yöre halkı kış gelmeden hazırlıklarını bitirdi. Sarıya bürünen kavak, söğüt ve ceviz ağaçları yaprak dökerken bal ormanları olarak bilinen meşe ormanları ise yeşile büründü. Üç farklı rengin ortaya çıktığı bölgelerde kartpostallık imgeler ortaya çıktı.

Doğa fotoğraf sanatkarı Serdar Gökçe, soğuk havaların tesiriyle bölgenin üç renge büründüğünü söyledi. Gökçe, “Yüksek bölgelerde kar alçak kesimli bölgelerde ise sarı rengi ortaya çıktı. Ağaçlar yaprak döktü. Bizde kayıtsız kalmak istemedik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu