Haber

Trabzonspor Kulübü’nden Hakem Performansına Eleştiri

Trabzonspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Trabzonspor Kulübü olarak hakem performanslarının ‘dikkatli izlenmesi’ yönündeki talebimizi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye defalarca ilettik. Ancak sistemin hala aynı şekilde ilerlediğini görüyoruz. bazı hakemler başkasının ekmeğine yağ sürmeye devam ediyor.”

Trabzonspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Hakem hatası diyemeyeceğimiz Galatasaray, Hatayspor ve Pendikspor maçlarında puanlarımız çalınmış ve tamamen kasıtlı kararlar sonucunda futbolcumuz oyun dışı bırakılmıştır. Haksız yere verilen kartla.TFF yetkilileriyle yapılan toplantıda Pendikspor maçı hakemine ceza verildiği belirtilmesine rağmen düdük çalmaya devam etti.” “Aynı maçın gözlemcisinin raporunu değiştirmesi için çağrıldığı iddiasını TFF’ye iletmemize rağmen herhangi bir işlem yapılmadı.” Onuachu’nun Fatih Karagümrük maçında attığı bariz gol geçersiz sayıldı. Daha top kalecinin eline ulaşmadan oyuncumuz kafasını pozisyona çarptı ve hakem Ali Şansalan’a faul yapıldı. “Düdük çalarak VAR müdahalesini engelledi.”

“Sistemin yine aynı şekilde ilerlediğini ve bazı hakemlerin diğerlerine iyi hizmet etmeye devam ettiğini görüyoruz.”

Açıklamada, hakem performanslarına ilişkin taleplerinin TFF Başkanı Büyükekşi’ye iletildiği belirtilerek, “Trabzonspor Kulübü olarak hakem performanslarının ‘dikkatli bir şekilde izlenmesi’ yönündeki talebimizi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye defalarca ilettik. Ancak” dedi. Sistemin hala aynı şekilde ilerlediğini ve bazı hakemlerin birilerinin değirmenine su götürmeye çalıştığını görüyoruz.” Haftalardır devam eden bu dramın finalinin bu hafta sonu oynayacağımız Fenerbahce maçında oynanmaması, FairPlay’in galip geldiği, en iyi oyuncunun kazandığı, kimsenin olmadığı bir maç olmasını diliyoruz. ayrımcılık yapma hakkı tanınmıştır. Belirttiğimiz unsurların dışında yaşanabilecek herhangi bir aksiliğe karşı gereğini yapacağız. “Bunu tüm futbol kamuoyuna duyuracağız.” – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu